חדר הסנוזלן (חדר חושים)

בשנת 2013 נבנה בבית קסלר חדר סנוזלן בזכות תרומתו של מר אלואיס הויברגר לזכר אחותו הגב' אירן הויברגר.
 
הסנוזלן התחיל בהולנד בתחילת שנות ה-80,הוא ידוע גם בשם "סביבה רב חושית". משמעות המילהבהולנדית, סנופלן-לרחרח, דוזלן-לנמנם. כלומר, חדר שיש בו גירויים ושיש בו איזון בין פעילות ורגיעה.
 
סְנוּזֶלֶן היא שיטת טיפול שהומצאה עבור אנשים עם לקויות שונות. הטיפול נערך בחדר הכולל מזרנים לבנים על הרצפה ועל הקירות, נורות בצבעים מגוונים ומשחקים אשר מגרים את החושים.
 
הסביבה הרב חושית פותחה כאמצעי להרגעה ולשעות הפנאי.החוויה העל חושית הינה חוויה אשר מערבת מספר חושים בו זמנית בחדר אשר מנוטרל מהעולם החיצוני לחלוטין ומהווה מציאות נפרדת אשר מעניקה את ההזדמנות לגלות ולחקור יותר על העולם בסביבה בטוחה ומרגיעה.
 
מכשור תומך לטיפול תחושתי:
 
מגוון המכשירים המופעלים בחדר סנוזלן הוא גדול ביותר.חדר הסנוזלן בבית קסלר מאובזר במגוון מכשירים ובהם-קרני לייזר,זרקור, סיבים אופטיים,עמוד בועות,כדור מראות,לוח לומינגו, מזרון מים מחומם, רשת אורות, שטיח אורות, מתרגם תנועה לקול,כרית רוטטת, פופים.
 
כמטפלת, אני מלווה את השהייה בחדר בטיפול מכוון לפי הצרכים המוטוריים, התחושתיים והרגשיים של הדייר. תנאי הכרחי לעבודה בחדר סנוזלן הוא הרבה סבלנות, הסתכלות והקשבה לתגובות המטופל. לא כולם מגיבים באותה מידה לגירויים בחדר, יש הנהנים מהרגע הראשון,לעומתם יש אחרים הרגישים למגע, אור או רעש וחדר רב חושי מאפשר להם לשלוט במתרחש, החזרתיות נותנת להם ביטחון ומורידה מהם מתח רגשי רב.
 
דיירי בית קסלר אשר מקבלים טיפול בסנוזלן מדווחים על הרגשה טובה במהלך ולאחר הטיפול,שלווה, רוגע,נינוחות והפחתת נוקשות שרירים.