מחשבים

 

המחשב ככלי טיפולי:
המחשב הוא כלי להתפתחות ויצירה אישית ותורם רבות לשיפור איכות החיים של אנשים עם נכות או מוגבלות .תוך התנסות ולמידה חוויתית.

לשימושי המחשב יש ערך רב כאמצעי לקידום לימודים, טיפול, תעסוקה  ומגוון פעילויות פנאי. עם הדרכה נכונה, מוטיבציה גבוהה וסבלנות רבה יוכל להגיע כל דייר למיצוי יכולותיו באמצעות שימושי המחשב.

כמו כן המחשב הינו כלי המשמש להגברת היכולת העצמאית, ליצירת קשר עם העצמי ולתקשורת עם האחרים. ע"י עבודה נכונה ושיטתית ניתן לסייע לשפר מיומנויות למידה ומיומנויות חשיבה כגון תהליכי עיבוד מידע, תהליכי פתרון בעיות, תהליכי תכנון, מיומנויות חשיבה חזותית, חשיבה אנלוגית, חשיבה מופשטת, חשיבה לוגית מתמטית וחשיבה יצירתית.

שימושי המחשב יכולים לסייע גם לפיתוח האוריינות, פיתוח קואורדינציה ויזו מוטורית, זיכרון, שיפור באוצר המילים  ועוד.

בבית קסלר שתי כיתות מחשבים, בהן לומדים את יסודות המחשב, תוכנות אופיס, אינטרנט, מולטימדיה ,איור ממוחשב, גרפיקה ממוחשבת, בניית אתרים ועוד.
בשתי הכיתות יש ציוד נגישות מתקדם המתאים לבעלי מוגבלויות פיזיות כגון: עכברים מיוחדים, עכברי ראש, מקלדות גדולות לליקויי ראייה וכמו כן תוכנות עזר לבעלי קשיי ראייה ותוכנות לתקשורת חלופית.
הלימודים בכיתות מתקיימים בשעות הבוקר ע"פ מערכת שעות מסודרת ואילו בשעות אחר הצהריים הכיתות מופעלות על ידי מדריכים הבאים לתת שיעורי חיזוק ותרגול לדיירים בתחום המחשבים.