גינוןסדנת הגינון הטיפולי נפתחה בבית קסלר לפני כשש שנים ומרכזת אותה דבורה לוין, מטפלת באמצעות גינון. העבודה בגינון נעשית בעיקר בקבוצות ומתרחשת בפרגולה סגורה באגף ב'1 והן בגינה הקהילתית.
 
הסדנא ותחום הגינון הטיפולי הינם חלק ממערך השיקום אשר מוצע כשירות לדיירי בית קסלר.

בעזרת פעילויות עם הצמחים והטבע אנו משתדלים לשפר את איכות חייהם של הדיירים, לשמר יכולות בתחומים המוטוריים, השכליים והרגשיים ולקבוע יעדים עתידיים לשיקום וחיזוק.

מטרת העל של התחום היא העלאת תחושת הערך העצמי של הדיירים. בעבודות הגינון יש לאנשים שרגילים להיות מטופלים ונזקקים להרגיש כיצד הם, על אף מוגבלותם הפיסית יכולים להיות מטפלים אחראיים ומסורים.

הפעילות בגינון תלויה בעונה ובמזג האויר: בסתיו זורעים, טומנים פקעות, מנקים ומזבלים לפני בא הגשמים. בחורף מתרגשים למראה הפקעות המציצות והזרעים שנובטים ומתחממים עם כוס תה צמחים(שגדלו בגינה כמובן) ומתכוננים לאביב שיפרוץ. באביב כמו הפרפרים אנו עפים מפרח לפרח, שותים מהצוף ונהנים ממראות הפריחה וכמובן זורעים את הזרעים של פרחי הקיץ השונים. בקיץ הכל מבשיל וגדל וחשוב מאוד להקפיד על השקיה סדירה, גיזום ותחזוקה שוטפת. בסוף הקיץ אוספים את הזרעים ומתכוננים שוב לסתיו והגלגל ממשיך ומסתובב...

ציטוטים מפי הדיירים על הגינה:

"כשאני עובדת בגינה אני מרגישה שמחה, ואני אוהבת את הירוק"
"העבודה עם הטבע מזכירה לי את הילדות כשהייתי בריא ועובד עם אמא"
"העבודה בגינה מאוד תורמת לטבע, לנשמה ולסביבה ומרגיעה את הנפש"